اخبار > تأمین امنیت مرز دریایی بندر چابهار برای سرمایه‌گذاری / تقویت یگان‌های دریایی و مرزی در دستور کار مرزبانی
 


  چاپ        ارسال به دوست

فرمانده مرزبانی ناجا تاکید کرد:

تأمین امنیت مرز دریایی بندر چابهار برای سرمایه‌گذاری / تقویت یگان‌های دریایی و مرزی در دستور کار مرزبانی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضايي" در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی جنوب شرق کشور در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام ماه محرم، اظهار داشت: استان سيستان و بلوچستان و نیز سواحل "مکران" چابهار از منابع غنی برخوردار است. 

وی افزود: خوشبختانه دولت برنامه‌ريزي برای سرمايه گذاري در بندر چابهار را در اولويت کار خود قرار داده که به همین منظور؛ امنیت این منطقه برای مرزبانی از اهمیت خاصی برخوردار است.

فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به ارتقاء تعاملات امنیتی با کشور پاکستان، تصریح کرد: تعاملاتی با پلیس و گارد ساحلی کشور پاکستان در زمینه مرزهای خشکی و دریایی داشته‌ایم که امیدواریم نتیجه آن تأمین امنیت پایدار برای مرزنشینان و سرمایه‌گذاران منطقه باشد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه اقدامات تأمینی و امنیتی مرزبانان به تغییر مسیر انتقال ترانزیت مواد مخدر از مرزها به دریا شده است، خاطرنشان کرد: بایستی  با تعامل سازنده با کشورهاي قطر و امارات، مديريت مشترک در حوزه دريايي گسترش پیدا کند تا شاهد برخورد جدی با قاچاقچیان و سوداگران مرگ در منطقه باشیم.

وی، هدف از این بازدید را تقویت یگان‌های مرزی و دریایی عنوان کرد و گفت: در راستاي تکمیل طرح‌های دریایی، تقويت شناورهاي سنگين با توجه به ماموريت‌هاي حساس درياباني در دستور کار مرزبانی قرار دارد که اميدواريم در سال 97 با تعاملاتي که با سازمان‌های دولتی داشتيم، بتوانیم شناورهای مطلوبی را وارد آب‌های کشور کنيم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه اقدامات مهندسي و ابنیه‌ای مطلوبی در مرزها انجام شده، گفت: تکميل و احداث جاده‌ها و محورهاي مواصلاتي مرزي از مهمترین این اقدامات بوده که این روند، همچنان در مرزها ادامه خواهد داشت.

تسهیل تردد زوار اتباع افغانی و پاکستانی در مرزها

 این مقام عالی مرزبانی کشور با اشاره به ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و کنگره عظیم پیاده‌روی اربعین، اظهار داشت: برای برگزاری این راهپیمایی عظیم، مرزهای جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا پذیرای زائران کشورهای همسایه و مسلمان باشد.

سردار رضایی در خاتمه با تأکید بر تسهیل تردد زائران اتباع کشورهای همسایه در مرزها، خاطرنشان کرد: تأمین امنیت تردد زوار اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان از مرزهای مزبور؛ به صورت ویژه در دستور کار مرزبانی سه کشور ایران، افغانستان و پاکستان قرار گرفته تا زائران بدون هیچ دغدغه‌ای به زیارت آقا اباعبدالله الحسین (ع) مشرف شوند.


١٠:٣٨ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٢٨٥٥١    /    تعداد نمایش : ٢١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است

خروج
صفحه اصلي > اخبار 
لینک های مرتبط
 
 
 موضوعات دلخواه
 
 موضوعات دلخواه
 
 موضوعات دلخواه
 
 موضوعات دلخواه
Copyright © 2013 Police.ir - All rights reserved.    كليه حقوق اين سايت متعلق به نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران مي باشد

ارتقاء امنیت وب با وف ایرانی